920,00 p.p.
Training 12 november 2025 BCN Utrecht CS

Training Library Basics '25-'26

Algemeen Programma Organisatie

Wat een opwindend initiatief is deze totaal nieuwe Library Basics training, georganiseerd in nauwe samenwerking met UKB, SHB, OKBN en WSWB!

Het programma is ontstaan uit een succesvolle interne pilot door de vier bibliotheekpartners en is gericht op beginnende medewerkers zonder formele bibliotheekopleiding, maar met een immense passie om te groeien in de boeiende wereld van bibliotheken. Want waar zijn de reguliere opleidingen gebleven (link naar artikel)?

Na de uiterst succesvolle training van het afgelopen jaar, gaat deze training weer van start op 12 november 2025 t/m 15 april 2026 en wordt gegeven door een keur aan docenten uit het bibliotheek vak.

De training locatie: naast Utrecht Centraal Station en is ideaal bereikbaar met het OV (enkele minuten lopen vanaf CS) en uitstekende (betaalde) parkeermogelijkheden: Trainingslocatie BCN Utrecht CS – BCN

  • Prijs: € 920,- (vrijgesteld van btw) per training per deelnemer, inclusief uitgebreide lunch in het restaurant en onbeperkt koffie/thee/water tijdens de cursus.
  • Er is een maximum aantal deelnemers van 30 en niet iedere aanmelding leidt tot een plaatsing. Maximaal 2 deelnemers per instelling.
    Mogelijk komen er deelnemers op een reservelijst.
  • Na je aanmelding wordt er een bevestiging gestuurd per e-mail en een factuur naar het factuur e-mail adres dat specifiek daarvoor kan worden ingevuld.

Let op: de factuur wordt direct verstuurd bij je aanmelding, hou svp -indien nodig- een kostenplaatsnummer bij de hand om bij aanmelding in te vullen.

Nog vragen? Mail gerust naar Erwin la Roi (secretaris): info@vogin.nl

Programma

Ruim vóór iedere cursusdag wordt een kleine huiswerkopdracht verstrekt.

De lunch vindt plaats in het restaurant van de cursusaccomodatie. Gedurende het middagonderdeel is er een korte pauze, waarbij wat fruit en andere versnaperingen in het restaurant kunnen worden opgehaald.

12 november 2025

10.00 – 12.00 Kennismaking en verkenning van de bibliotheek in de context
Docent: Irene Haslinger, library director TU Delft

12.00 – 12.45 lunch

12.45 – 16.00 Collectievorming 
Docenten: Roosmarijn Arends, informatiespecialist Hogeschool Utrecht en Bas Ettema, licentiemanager SURF.

 

17 december 2025

10.00 – 13.00 uur: Toegankelijk maken
Docenten: Anneke Houtkamp, metadataspecialist KB, Martine van Rhijn, metadataspecialist UB Leiden en Olaf van Amelsfoort, coördinator backoffice Tilburg University Library

13.00 – 13.45 uur: lunch

13.45 – 16.00 uur: Bibliotheeksystemen en zoeksystemen
Docenten: Petra Otten, projectleider WUR en Ger Potze, beheerder digitale diensten en bibliotheeksystemen UBVU

 

14 januari 2026

10.00 – 13.00 uur: Erfgoed en digitalisering
Docenten: Saskia Scheltjens, hoofd research services Rijksmuseum en Marco de Niet, divisiemanager Collecties en Onderzoek UB Leiden

13.00 – 13.45 uur: lunch

13.45 – 16.00 uur: Informatievaardigheid en AI-literacy: theorie en praktijk
Docenten: Jos van Helvoort, onderzoeker Haagse Hogeschool en Harrie van der Meer, informatiespecialist Hogeschool van Amsterdam.

4 februari 2026

 

10.00 – 12.30 uur: Open access, open science en open educational resources
Docenten: Felix Weijdema, informatiespecialist Universiteit Utrecht en Leendert Jan Wieberdink, informatiespecialist Hogeschool Utrecht

12.30 – 13.15 uur: lunch

13.15.– 16.00 uur: De gebruiker centraal: benchmarking en UX-onderzoek
Docenten: Annuska Graver, directeur Ingressus en Larissa Tijsterman, medewerker bibliotheekservices bibliotheek UvA

Stage

Deelnemers lopen minimaal 2 hele dagen stage bij een bibliotheek van een van de deelnemers van deze cursus. Het leerdoel van de deelnemer is bepalend bij de onderwerpen die tijdens de stage worden behandeld.

15 april 2026

Terugkomdag, 10.00 – 16.00 uur.
Deelnemers presenten in maximaal 10 minuten wat zij geleerd hebben tijdens de stage en de cursus.
De terugkomdag wordt afgesloten met een evaluatie van de hele training.

Facultatief: Excursie

In februari – maart zal een excursie dag worden georganiseerd. Dit onderdeel wordt nog uitgewerkt.

Organisatie

Anneke Dirkx samen met

Algemeen Programma Organisatie
Scroll naar boven